STAROSTOVÉ
A NEZÁVISLÍ

logo

VAŠE
ALTERNATIVA

Vaše
  A L T E R N A T I V AVZNIKLA SPOLEČNÁ KANDIDÁTKA PRO EVROPSKÉ VOLBY

„STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ – VAŠE ALTERNATIVA“


TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha – 30.3.2009

Politické hnutí Starostové a nezávislí vytvořilo spolu se stranou ALTERNATIVA společnou pravostředovou kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. Lídrem společné kandidátky se stal Jaromír Štětina.

„Dohodli jsme se na sestavení společné kandidátky pro evropské volby, kterou povede nezávislý senátor Jaromír Štětina,“ oznámil předseda starostovského hnutí, starosta Petr Gazdík. „Ubíráme se cestou sjednocování, nikoli roztříštění, jak lze pozorovat u jiných politických stran parlamentních i mimoparlamentních,“ uvedl reprezentant strany ALTERNATIVA, známý karlovarský opoziční zastupitel, Jiří Kotek.

Společnou kandidátku podpořili dále Strana pro otevřenou společnost (SOS), Klub angažovaných nestraníků (KAN), Volba pro město (VPM), Unie svobody a dalších pět regionálních uskupení. Volební formace „Starostové a nezávislí – Vaše ALTERNATIVA“ na kandidátku umístní především odborníky. „Cílem nezávislých starostů není získat osobní křesla, ale naopak nominovat dobrou vizitku naší země do Evropy,“ podotkl starosta Gazdík. Jeho kolega Jiří Kotek dodává, že společná kandidátka chce nabídnout voličům dlouhodobou středopravicovou alternativu. „V regionech se k nám již připojila řada zkušených komunálních politiků. V loňských krajských volbách jsme dosáhli významného úspěchu a získali společně 21 křesel. Spolupráce logicky pokračuje i v dalších volbách,“ podotkl Kotek.

Na kandidátce se tak podle představitelů formace „Starostové a nezávislí – Vaše ALTERNATIVA“ objeví vedle senátora Štětiny dále známý architekt Vlado Milunic (spoluautor Tančícího domu), někdejší poradce Rady Evropy v Kosovu Ivo Šanc, generální sekretář Evropské demokratické strany Josef Brož, také starosta města Boží Dar a senátor Jan Horník, ale i regionálně známé osobnosti – starostka města Vizovice Alena Hanáková, starosta města Moravské Budějovice Vlastimil Bařinka anebo starosta města Neratovice Miroslav Lid.

Společné kandidátce „Starostů a nezávislých“ a Alternativě ALTERNATIVY již přislíbili podporu i známí středopravicoví evropští politici. „V nejbližších dnech bude potvrzena podpora významných politiků z Francie, Itálie, ale i dalších zemí Evropy,“ doplnil dnes Josef Brož, generální sekretář Evropské demokratické strany.
www.alternativa08.cz
ALTERNATIVA
ALTER


www.intercity.cz/aneo
Aktiv nezávislých občanů
ANEO


www.demokracie.info
Demokracie
DK


www.kan.cz
Klub angažovaných nestraníků
KAN


Nezávislí starostové
Nezávislí starostové
NEST


www.stranaprace.cz
Strana práce
SP


www.stranaos.cz
Strana pro otevřenou společnost
SOS


www.unie.cz
Unie svobody-Demokratická unie
US-DEU


www.vpmhk.cz
Volba pro město
VPM


evropskevolby2009.cz starostove-alternativa.cz