„STAROSTOVÉ  A  NEZÁVISLÍ  -  VAŠE  ALTERNATIVA“

Starostové a nezávislí webové stránky Jaromír Štětina webové stránky ALTERNATIVA Evropské volby 2009

ALTERNATIVA PRO EVROPU

byla představena na tiskové konferenci v Karlových Varech, dne 24. března 2009.

Je pokračováním úspěšného manažerského modelu z krajských voleb 2008, ve kterém kandidovaly neparlamentní strany v Karlovarském kraji společně. K tomu se v dohodě o spolupráci dokázaly sdružit k podpoře jedné kandidátní listiny ALTERNATIVA PRO KRAJ. Tato kandidátka získala 10% hlasů voličů ve volbách do krajského zastupitelstva. Více konkrétních informací naleznete na samostatném webu ALTERNATIVY pro volby do Karlovarského kraje.

www.alternativa08.cz

ALTERNATIVA PRO EVROPU
je dohoda celkem devíti neparlamentních stran a hnutí, která naplňuje záměr spolupráce na společném postupu. Více dílčích informací o účastnících volebního projektu naleznete na samostatných webových stránkách v prokliku jejich log.


www.intercity.cz/aneo
Aktiv nezávislých občanů
ANEO
www.demokracie.info
Demokracie
DK
www.kan.cz
Klub angažovaných nestraníků
KAN

Nezávislí starostové
Nezávislí starostové
NEST

www.stranaprace.cz
Strana práce
SP
www.stranaos.cz
Strana pro otevřenou společnost
SOS


www.unie.cz

Unie svobody-Demokratická unie
US-DEU
www.vpmhk.cz
Volba pro město
VPM
ALTERNATIVA PRO EVROPU
Je shodou na výchozích spojujících tezích:
• rozvoj svobodné občanské společnosti
• stabilní regionální uspořádání pro Evropu
• hospodářská a podnikatelská svoboda
• právo a pořádek v kulturní a vzdělané společnosti
• odmítnutí přetrvávajících totalitních komunistických jevů


ALTERNATIVA PRO EVROPU
Je shodou na prioritách volebního programu - je uvedený v samostatné prezentaci VOLEBNÍ PROGRAM.

ALTERNATIVA PRO EVROPU
Je shodou na kandidátech, kterými jsou osobnosti veřejného života s vysokým kreditem, za kterými je čitelná stopa jejich kvalitní práce, morálky a charakteru - kandidátka je uvedena v samostatné prezentaci KANDIDÁTI.

Motivy vzniku ALTERNATIVY
jsou v současných neutěšených poměrech v prostoru veřejné samosprávy, včetně té parlamentní. Tyto poměry se bezprostředně promítají do našich životů, omezují nás, zadlužují nás, zvyšují nám daně, zatěžují nás úřední byrokracií, umožňují kulhat právu v policejní slepotě nad našimi zcizenými veřejnými statky, snižují kvalitu a podmínky našeho života.

Politická scéna se poměrně rychle usadila do všeobjímajících paktů ODS a ČSSD, příležitostně i jiných stran. Bylo a je jedno, která strana zvítězí ve volbách, protože jejich smlouvy a opo-smlouvy jim zajišťují dělbu moci. Morálka a slušnost dostaly na frak a z veřejné samosprávy se téměř vytratily. Takto vznikly mocenské koalice, které potlačují význam správy věcí veřejných - tedy realizování zájmů běžných občanů zastínily svými osobními a skupinovými zájmy. Jen v takovémto prostředí se mohou rodit „losovačky“, podhodnocené prodeje veřejných majetků, tunelování, odčerpávat desítky miliónů na stavbách, provádět výběrová řízení pro předem vybrané a další a další nemravnosti! Takovéto pojetí volební soutěže s následným pravolevým koaličním usurpováním moci popírá samotný smysl volební soutěže kandidujících stran. Občanům to pak zákonitě bere naději, jak změnit tento vzniklý zvrácený stav ve společnosti. Proto upadají do apatie a lhostejnosti a přestávají se účastnit na společném životě. Přestávají logicky také volit.
Změnit to jde jediným legitimním způsobem:
nabídnout ve volbách jinou ALTERNATIVU

volby do Evropského parlamentu se budou konat
5. – 6. června 2009

Zkušené regionální osobnosti účastnící se politické soutěže v mimoparlamentních stranách, které se snaží o změnu to tak učinilo a sestavilo kandidátku ALTERNATIVY PRO EVROPU.

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ – VAŠE ALTERNATIVA

infoNapište námstarostove-alternativa.cz

KONTAKT

managerNapište námstarostove-alternativa.cz

  www.evropskevolby2009.cz www.starostove-alternativa.cz

ÚVOD   KANDIDÁTKA   PROGRAM   STAROSTOVÉ   ALTERNATIVA  

nahoru